ilamtv

Kuran’ı Kerim’e Abdestsiz El Sürülebilir mi?

İNDİR

VİDEO İNDİR

 

Not: Videoları indirmek için LİNKLERE (indir, .mp4, .wmv) sağ tıklayıp Hedefi (Bağlantıyı) Farklı Kaydet seçiniz.

SORULAR

1. Selamun aleyküm hocam secde erkeklerin ayakları birbirine paralel şekilde kıbleye dönük şekilde mi olmalı, yoksa ayakların topukları birbirine çatılmalı mı? Bir de kadınlar secde de ayakları erkeklerin ki gibi kıbleye dönük şekilde mi dikilir yoksa uçları yere yatık şekilde mi olur?
2- Hocam benim sorum cenaze namazıyla ilgili olacak. Eğer bir grupta cenaze namazını kıldırabilecek, bu işi bilen bir kişi yoksa, sadece bir kadın bir çok erkeğin arasında dinin bütün kurallarını biliyorsa; bu kadın diğerlerine imam olarak cenaze namazını kıldırabilir mi? Kazakistan’danım bazı uzak bölgelerimizde böyle sorunlar oluyor. Eğer kıldıramazsa (ben de öyle tahmin ediyorum) izlenecek yol nedir? Teşekkür ederim.
3- Biz süt satıyoruz, sütçüye sütü verirken üstündeki kaymağı alıyoruz, çünkü normal piyasadan biraz daha ucuza alıyor. Bu şekilde sütün kaymağını almamız caiz mi değil mi? Nihayetinde biz süt satıyoruz kaymak satmıyoruz.
4- Kuran’ı Kerim’e abdestsiz el sürülebilir mi?
5- Hocam eşi ölen bir hanımın dinen evlenmesi mi gerekir? Eğer namusunu muhafaza edip evlenmezse günahı var mıdır? Allah razı olsun!
Not: Gönderilen sorular ifade bakımından bir takım düzeltmelerden sonra siteye konulmaktadır.
{/tabs}