ilamtv

Kadınlarla tokalaşmanın hükmü nedir?

İNDİR

VİDEO İNDİR

 

Not: Videoları indirmek için LİNKLERE (indir, .mp4, .wmv) sağ tıklayıp Hedefi (Bağlantıyı) Farklı Kaydet seçiniz.

SORULAR

1. Seksen beş yaşlarında bir amca, amcanın şeker, tansiyon dahil hiçbir rahatsızlığı yok ama geçen sene ramazanda hanım ve çocukları sen yaşlısın halsiz düşer hastalanırsın, diyerek amcanın “ben tutabilirim” demesine aldırmayıp usulen de bir doktordan müsaade alıp orucu tutturmamışlar. Fidyesini verdik diyorlar, bu kişilerin ne yapması gerekir?

2. Ticarette kar marjını neye göre ayarlayacağız? Faturalı ve faturasız mal alış-satışlarımızda kâr marjı ne olmalı? Haram karışmayacak ticaret nasıl olmalı, nelere daha çok dikkat etmeliyiz? Vergisini vermediğimiz malın zekâtını nasıl hesaplayabiliriz? Allah yar ve yardımcınız olsun,

3. Hanımların kestikleri saçları ve tırnakları ne yapması gerekir? Bir de
hanımların bacak ve bıyık tüylerini alması, kadının saçını boyaması caiz olur mu? Ya da bu Allah’ın yarattığını değiştirme tehlikesine girer mi?

4. Siyonist ürünleri boykot etmek ve içkili dükkânlardan alışveriş yapmamak İslamî zaruret midir, yoksa takvayla ilgili midir? İslam karşıtları silahtan ziyade ticârî ürünleri, dizileri, filmleri, şarkıcıları veya futbol gibi araçlarla Müslümanların zafiyete uğratmıyorlar mı?

5. Bayanlar arasında her zaman tartışılan ve ihtilafa düşülen beyaz akıntının abdesti bozup bozmadığı konusunda bizi aydınlatırsanız memnun oluruz.

6. Kadınlarla tokalaşmanın hükmü nedir?

Not: Gönderilen sorular ifade bakımından bir takım düzeltmelerden sonra siteye konulmaktadır.
{/tabs}