ilamtv

Annenin Hayati Tehlikesi Varsa Kürtaj Olabilir mi?

İNDİR

VİDEO İNDİR

 

Not: Videoları indirmek için LİNKLERE (indir, .mp4, .wmv) sağ tıklayıp Hedefi (Bağlantıyı) Farklı Kaydet seçiniz.

SORULAR

1- Hocam eşi ölen bir hanımın dinen evlenmesi mi gerekir? Eğer namusunu muhafaza edip evlenmezse günahı var mıdır? Allah razı olsun!
2- Selamun Aleykum Muhterem Hocam Kadınların abdesti ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Bilindiği üzere, kadınların ön uzuvlarından idrar, âdet kanı, nifâs(lohusalık) kanı, istihâza (hastalık) kanı ve kan karışık olmayan renksiz akıntı gelmektedir.(Bu renksiz akıntı hemen hemen bütün kadınlarda bulunan, hastalıkla ilgisi olmayan normal bir durumdur.) İlk dört akıntı ile ilgili durum belli olmakla birlikte, renksiz akıntı hakkında, verilen farklı fetvalar sebebiyle kafa karışıklığı oluşmuştur.
Sorularım şöyle:
1- Bu akıntı abdesti bozar mı?
2- Bu akıntıyı kesmek için kürsüf/tampon/pamuk vb. kullanmak zaruri midir?
3- Bu akıntı necis midir? İç çamaşıra bulaşması halinde namaza zarar verir mi?
4- Bu her kadında olan normal bir akıntı olduğundan, burun akıntısı gibi kabul edilip abdeste bir zarar vermez denilebilir mi? Dolayısıyla necis değildir denebilir mi?
Bu sorumuza görüntülü yayınınızda cevap verebilirseniz çok faideli olacağını düşünüyorum. Zira hanımlar arasında bu hususta çok farklı görüşler ve uygulamaların olduğu ifade edilmektedir. Vereceğiniz cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Allah (CC) razı olsun…
3- Annenin hayati tehlikesi varsa kürtaj olabilir mi veya tüplerini bağlatabilir mi?
4- Selamün aleyküm hocam. Benim ailem dinden uzak yaşayan insanlar ben memlekete gittiğim zaman ailemdeki insanlarla -abilerim yengelerim- hep beraber oturmam icap ediyor. Onlar ayrı ayrı oturmuyorlar bu durumda ne yapmam lazım. Memlekete hiç gitmeden telefonla sıla-ı rahim yapsam olur mu?
5- Selamün aleyküm hocam Allah sizlerden razı olsun böyle bir program hazırladığınız ve bizi bilgilendirdiğiniz için bu programın devamını cenabı Allah’tan niyaz ederim. Hocam kişi farkında olmadan veya bilmeyerek ağızdan veya davranışlarından küfür icab eden bir şey sadır olsa bu durumda nikahı da düşer mi? Bu konuda ne yapmak gerekir?
Not: Gönderilen sorular ifade bakımından bir takım düzeltmelerden sonra siteye konulmaktadır.
{/tabs}